Skip to main content
Verifone-office

O nas

verifone v logo
Verifone
Editorial Board
Aloha!
Przez ponad 35 lat pisaliśmy historię płatności. Teraz tworzymy ich przyszłość.

Oto historia Verifone: od hawajskiej plaży do grona światowych liderów branży płatności.

 

TECHNOLOGIA NA PLAŻY

14 kwietnia 1981 r. w Honolulu na Hawajach William "Bill" Melton założył firmę technologiczną. Jego celem było zapewnienie lokalnym sklepikarzom zabezpieczenia przed oszustami posługującymi się fałszymi lub nieważnymi czekami. Oferowane przez niego urządzenie – określane mianem verification phone – pozwalało zweryfikować czek poprzez linię telefoniczną.

Niedługo potem "Bill" Melton znienił nieco kierunek działania. Branża kart kredytowych była wówczas stosunkowo nowa i procesowanie transakcji kartowych odbywało się za pomocą... kalki. Bill dostrzegł, że dzięki swojej technologii może pomóc firmom takim jak Visa i MasterCard. Zamiast weryfikować czeki, postanowił dostarczać przedsiębiorcom rozwiązania do elektronicznego procesowania transakcji kartowych. W ten sposób narodziło się pierwsze urządzenie płatnicze Verifone.

Dzisiaj Verifone jest jednym z największych na świecie dostawców terminali płatniczych oraz wiodącym dostawcą rozwiązań i usług dla handlu. Firma działa w ponad 150 krajach i na całym świecie zatrudnia blisko 6000 osób. Wzrost przedsiębiorstwa następował zarówno w sposób organiczny - poprzez wdrażanie innowacji i nawiązywane partnerstwa, jak i poprzez strategiczne przejęcia.

Transaction on Verifone terminal
7.6 mld
transakcji procesowanych rocznie

Podstawą dzisiejszego ekosystemu płatności Verifone jest bezpieczna, skalowalna architektura. Konstrukcja naszego sprzętu i oprogramowania, w połączeniu z nowymi narzędziami programistycznymi, umożliwia wydajną integrację. Dodatkowo, poprzez partnerstwa z najbardziej postępowymi firmami z branży płatności i handlu opracowujemy nowe, innowacyjne rozwiązania. W efekcie jesteśmy w stanie dostarczyć światowej klasy platformę płatniczą, wspierającą rozwój handlu i biznesy każdej wielkości - zarówno lokalnych sklepikarzy, jak i wielkie sieci handlowe.

Dlaczego terminal to tylko początek? Wierzymy, że dzięki zaawansowanym rozwiązaniom płatniczym każdy biznes może rozwijać się i zyskiwać przewagę konkurencyjną. Wizją Verifone jest bezpieczne łączenie urządzeń z naszego ekosystemu płatności z usługami w chmurze zawsze i wszędzie, gdzie to możliwe. Verifone Commerce Platform umożliwi dwukierunkową komunikację pomiędzy sprzedawcami a konsumentami. Dzięki wykorzystaniu w punkcie sprzedaży zaawansowanych materiałów multimedialnych i usług dodanych, rozwiązania POS mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży i lojalności klientów.

Wierzymy, że przyszłość to dostarczanie kompleksowych rozwiązań płatniczych dla dużych i małych przedsiębiorstw. Poprzez Verifone Merchant Marketplace można dostarczać nowe, innowacyjne aplikacje wspierające sprzedawców i usługodawców. Dzięki Developer Central można otwierać nasze urządzenia na świat niezależnych programistów tworzących nowe, kreatywne aplikacje. Dzięki VHQ można sprawić, że zarządzanie siecią terminali stanie się prostsze, szybsze i bardziej ekonomiczne niż kiedykolwiek wcześniej. To zaledwie kilka przykładów rozwiązań, które oferuje Verifone.

 

CO DALEJ?

Płatności, handel i komunikowanie się coraz bardziej się przenikają. Podobnie jak doświadczenia zakupowe z kanału tradycyjnego i kanału online. Nowa generacja urządzeń Verifone jest gotowa na tę nową rzeczywistość. Dzięki usługom dodanym możemy wynieść płatności na zupełnie nowy poziom i sprawić, że rozwiązania płatnicze staną się doskonałym uzupełnieniem urządzeń mobilnych, z których konsumenci korzystają na co dzień.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii rozwiązania płatnicze Verifone mogą zwiększyć sprzedaż w tradycyjnych sklepach, umocnić lojalność konsumentów i zapewnić im spójne, wielokanałowe doświadczenie zakupowe.

 

PAMIĘTAMY O NASZYCH POCZĄTKACH

Międzynarodowa korporacja, którą stał się Verifone, nie zapomina o swych korzeniach. Pamiętamy, że nasz początek to Bill Melton rozmyślający na plaży o tym, w jaki sposób mógłby pomóc sklepikarzom uniknąć oszustw czekowych. Kontynuujemy jego dzieło – pomagamy lokalnym przedsiębiorcom, dostarczając im wysokiej jakości rozwiązania, dzięki którym nie tylko mogą bezpiecznie akceptować płatności, ale także zwiększać swój potencjał i rywalizować z innymi przedsiębiorcami. 

Dzisiaj, by odróżnić się na rynku, przedsiębiorcy nie muszą już inwestować dużych środków. Wykorzystując swoją pomysłowość i innowacyjne rozwiązania Verifone mogą konkurować i zdobywać nowych klientów. Właśnie to stało się naszą siłą napędową – chcemy dawać handlowcom narzędzia umożliwiające im rozwój poprzez wykorzystanie ich własnej pomysłowości i pasji. Tak, aby jedynym ograniczeniem była wyobraźnia.